БОБРІВНИК Вадим, випускник 2012 року


Полонщина втратила свого захисника – у російсько-українській війні загинув наш земляк Вадим Бобрівник… Він до останнього подиху стояв на захисті Батьківщини, не даючи ворогу змоги загарбати хоча б клаптик рідної землі. У ці гіркі хвилини щиро поділяємо горе сім’ї, разом із всією громадою схиляємо голови у глибокій скорботі… – написав міський голова Франц Скримський у своєму фейсбук-акаунті.

Вадим Бобрівник — випускник ХАІ 2012 року.
Народився 25 червня 1989 року у місті Полонне Хмельницької області.
Ще у школі дуже любив майструвати власноруч і захоплювався технікою. У старших класах сам змайстрував зварювальний апарат. Як згадують рідні: «Ніколи не стояв на місці, завжди знаходив якусь роботу по дому».
Після закінчення школи став студентом ХАІ, який закінчив у 2012-му.
У 2020 році Вадим уклав контракт на проходження військової служби в лавах 11-го зенітного ракетного полку Повітряних сил ЗСУ.
На бойовому посту зустрів страшний ранок 24 лютого 2022 року…
Вадим Бобрівник був серед тих героїв, хто тримав оборону Харкова навесні 2022-го.
Вадим Володимирович Бобрівник — загинув 9 травня 2022 р. в районі населених пунктів Північна Салтівка і Цупівка Харківська обл.

Нагорода — медаль “Захиснику Вітчизни”(посмертно) за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Про нього напишуть:
«Вадим був дуже позитивною людиною, завжди посміхався, як би тяжко не було. Був добропорядним та щирим з усім оточенням, поважав батьків та любив Україну…»

Похований в м. Полонне, Хмельницької області.

У Полонській гімназії №6, де він навчався, встановлено меморіальну дошку, а на фасаді будинку його батьків — пам’ятний мурал…

КЛЯТА ВІЙНА…
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ТОБІ, ВОЇНЕ!
НИЗЬКИЙ УКЛІН ВІД УСІХ УКРАЇНЦІВ!

Джерело:

https://khai.edu/ua/news/

https://khmel-pivnich.info/

https://uk.wikipedia.org/

https://x.com/MemoryBookUA/

 БІЛЬСКІЙ Олексій, випускник 6-го факультету 2008 року, 7-го факультету 2019 року

Максим Євгенович, дуже приємно слухати, що Жидко Максим Євгенович, Долгополова Олена Вікторівна, Фаворова Катерина Миколаївна — це прізвища, які дають перепуску у світ психології.
Наша родина це знає з 2008 року. Дякувати не передякувати.
І нам довелось глянути в очі бійцю, що пройшов пекло цієї клятої війни. Ваша учениця впоралася — повернула до життя…
Щодо Більского Олексія — повага та низький уклін, оскільки він, на мій погляд з тих, хто по-справжньому справжній. Хай у Вас, Олексій, усе буде добре! Бережіть себе!

 ВІЗІРЯКО Андрій, випускник 3-го факультету 2008 року

17.11 2025 Сергій Золовкин, рідний дядько Андрія:

Из пятерых на фото остаются в живых двое. Нет моего братишки Павла и его соседа. Нет племянника с рекламой американского напитка на футболке. Разбито кладбище, на котором родные мне люди были упокоены. Не осталось домика и сада, на фоне которого нас сфотографировали в эпоху, когда не было еще смартфонов и видеокамера считалась роскошью.
За Родинское идут бои. Родинское уничтожается под корень.
Дети нашего Геркулеса Паши, легко гнувшего подковы — сам видел — воспитаны были атлетами. И мастерами боевых единоборств.
Но осколку от российского снаряда было на это наср…ть. Металл вонзился в дерево и острый сук от него перебил нашему МалОму шею…
Андрей был мирный житель. Милый парень, которого все звали МалОй.
Андрей спешил на мирную работу. Но те, кто русскоязычных в Харькове, якобы, «освобождал», те, кого на Руси избавили от такой «химеры», как Совесть, оборвали телефонный разговор на ходу. Отец беседовал со своим малышом.
Сынишка Миша с мамой Таней накрывали бы сейчас праздничный стол. Зажигали бы на торте сорок свечей.
Но … будет гореть только одна – поминальная.
Весь день думаем об этом солнечном человеке. Будьте прокляты, убийцы!

Андрій Візіряко, начальник Відділу технічних засобів навчання Національного аерокосмічного університету, народився 17 листопада 1985 року на Донеччині.
Закінчив Родинську школу №35.
У 2002 році — за прикладом старшого брата Сергія (випуск ХАІ 2006 року) — став студентом факультету Радіотехнічних систем ЛА, якій закінчив у 2008 році.
Ще за студентства активно займався самбо.

У 2006 році у складі збірної ХАІ став чемпіоном Спартакіади серед університетів Харкова ( на фото – Андрій другий справа).
Студентом почав працювати у Відділі технічних засобів навчання, забезпечуючи інформаційний простір ХАІ. Пройшов шлях від інженера до начальника Відділу.
У 2015 році Андрій одружився, у родині народилася дитинка…
24 лютого 2022 року життя щасливої родини розділилося на «до» та «після».
Андрій мешкав на Салтівці, яку ворог із першого дня безжально нищив обстрілами. Дружину з дитиною довелося евакуювати. Андрій залишився в ХАІ, до останнього дня забезпечуючи функціонування інтернет-ресурсів і зв’язку університету.
Крім того, Андрій з перших днів навали став волонтером. Під тривогами і ворожим вогнем розвозив по Харкову ліки для пенсіонерів.
Так було і 28 квітня 2022 року. Близько 18:00 Андрій Візіряко повертався до ХАІ та розмовляв із дружиною по телефону, коли на територію університету полетіли «Гради»…
Це сталося перед Головною прохідною ХАІ…

Елена Романенко:
Тобі сьогодні 40… але назавжди 36
Важко… знати де ти… але не мати змоги побачити та поговорити з тобою. Сумуємо та пам’ятамо!

Volodymyr Toriani:
Гореть им всем в Аду! Андрейка, один из самых добрых людей, которых я знал. Никогда не простим. Спи спокойно, друг!

Джерело:

https://khai.edu/ua/news/

https://www.facebook.com/andrey.viziryako

КЛЯТА ВІЙНА…
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ НЕВИННИМ ЖЕРТВАМ!
НЕМА ПРОЩЕННЯ!

 ХОР «ГОМІН»

Хор «Гомін»…
Хор розпочав гастролі і в соцмережах почався ланцюжок емоцій з концертів…
І я була на концерті. І мене захлестнула хвиля емоцій.
Які мої емоції
• це як у Помаранчеву харків’яни на площі Свободи почали співати гімн із Сашко Пономарьовим…
• це як на майдані в Києві зустрічали Новий 2005 рік з Ющенком і по рядах передавали цукерки, шампанське, пиріжки…
• це як на ході Гідності у 2019 кожного захисника зустрічали оплесками…
• це як стоїш під стелою із синьо-жовтими стрічками із прапором на плечах на Говерлі…
Емоції, коли ти усвідомлюєш себе крупинкою української нації, коли гордість за українців переповнює тебе…
Дякую, хор “Гомін”, що ви з’явилися в таку непросту годину і понесли українську пісню містами та країнами!
Дякую, хор «Гомін», що допомагаєте ЗСУ!
А ще я була на концерті з правнучкою і дуже сподіваюся, як онуці заповнилась зустріч нового року на Майдане у 2005 році, так і цей хор житиме в пам’яті правнучки все життя.

https://www.facebook.com/homin.lviv.choir

Берлін зустрів нас надзвичайно — оплесками та неймовірною підтримкою людей, які прийшли почути «Гомін» далеко від дому.
Тут шумів «Зелений гай» Яремчука, піднімала з місць «Червона рута» Івасюка, щемили серце «далекі гори» Квітки Цісик
Артисти втомлені, але щасливі від теплої публіки. Кажуть, що саме глядач дає їм сили триматися у непростому турі, який триває вже кілька місяців.
В Європі — це девʼять країн, десятки міст і кілька концертів на день.
Дякуємо Zusammen TV, першому україномовному телебаченні в Європі за теплий сюжет із Берліна та за увагу до нашого європейського туру .

….Ми співали на сценах Львова, Києва, Житомира, Одеси, Дніпра, Парижа, Лондона, Мюнхена,Берліна, Гааги, Кракова, Амстердама та багатьох інших міст.
І всюди — наші люди.
Усюди — українці з прапорами і трепетом у серці. У кожному місті ми відчуваємо одне: Україна існує не лише на карті — вона там, де є її люди.
150 разів ми співали “Червону руту”, гомоніли “Зелений гай”, чули ваше “дякуємо” і “на біс”. Ми плакали й сміялися разом.
Та попри всі зміни, одна річ залишається незмінною: ми й далі разом допомагаємо Збройним Силам України.
Дякуємо, що ви поруч.

 КУЗНЕЦОВ Олег, головний електрик Студмістечка ХАІ.

Під час обстрілу Харкова 26 травня загинув 52-річний Олег Кузнєцов. Його тіло знайшли за сигналом мобільного телефону.
Олег працював головним електриком у гуртожитках авіаційного інституту, розповів його син Максим.
Батько шести синів та доньки в день обстрілу пішов у Лісопарк.
Коли після обстрілу Максим не зміг додзвонитися йому і він не відповідав у соцмережах, почав хвилюватися та розпочав розшук.
«Я знаю, що він після роботи міг піти в ліс гриби збирати. Грибник. Це була перша версія. Ми шукали батька по всіх пабликах у соцмережах, розповсюджували оголошення», — розповідає син загиблого.
Також родина Олега звернулася до поліції. «Ми написали заяву. Його sim-карта ще працювала, тому нам дали приблизне розташування телефону, намалювали на карті, де він міг бути. З цими координатами ми почали пошуки в лісі», — згадує Максим.

Батька Максим шукав разом із добровольцями.
Знайшли Олега неподалік стежки, поруч землі – місця, де видно невеликі вирви, схожі на ті, що могли утворитися від розриву боєприпасів. Дерева на місці, де загинув Олег, пошкоджено.

«Знайшли батька вже ввечері наступного дня . Там були вибухи, влучення. Мабуть, саме в цей час він потрапив під обстріл.
Судмедексперти сказали, що це не була розтяжка», — каже Максим Кузнєцов.
У той день син Максим напише:
«Батько був мужнім. Таку велику сім’ю утримувати… Він дуже любив природу, збирав гриби. Ми завжди виїжджали на природу. 8 серпня у батька мав бути день народження…»


Колеги з ХАІ:
«Він був чудовим другом. Добрий, чуйний, майстер на всі руки, багатодітний батько і просто хороша людина…»

Олег Кузнєцов. 26 травня 2022 року. Головний електрик Студмістечка ХАІ.
52 роки…

На прощання з Олегом до Харківського крематорію прийшли два десятки людей — колеги та родичі.

КЛЯТА ВІЙНА…
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ НЕВИННИМ ЖЕРТВАМ!
НЕМА ПРОЩЕННЯ!

Джерело:

https://khai.edu/ua/news/

https://kh.vgorode.ua/

 АНТОНЕНКО Антон, випускник 3-го факультету 2007 року

На Великдень, 24 квітня, від російського обстрілу загинув працівник ТЕЦ Антон Антоненко.
Він став першим цивільним, яким втратив Кременчук на російсько-українській війні.
Випускник Кременчуцького ліцею №4 «Кремінь» 2001 року працював на Кременчуцькій теплоелектроцентралі.
- Колектив Кременчуцького ліцею №4 «Кремінь» висловлює глибоке співчуття рідним та близьким з приводу трагічної загибелі Антона Антоненка, випускника ліцею 2001 року. Немає слів, щоб висловити всю тугу та скорботу… Антон загинув, виконуючи службові обов’язки, — йдеться в повідомленні.
А ще Антон Антоненко — випускник 301-ї кафедри факультету систем управління літальними апаратами ХАІ 2007 року.
Пізніше в російських новинах напишуть, що вони “знищили склад зброї НАТО”. Насправді ж — вони просто вбили та поранили мирних працівників звичайного заводу, який постачає місту гарячу воду й опалення.
Про безневинну жертву ракетного удару російських загарбників також розповіла в ФБ мешканка Кремечука Аліна Феденко.
Дівчина підкреслила, що в День православного Велокодня майже всі ворожі ракети були спрямовані на завод, де працюють її батьки.
“Ці дев’ять російських ракет забрали життя Антона Антоненка — колеги моїх батьків, сина маминої подруги.
Я майже не знала його особисто. Але я знаю, що він був лише трохи старший за мене. Що він любив свого собаку Бадді. Що в нього були плани… було життя, майбутнє…
Я хочу залишити його фото тут, у Facebook, аби більше людей дізналися про нього. Щоб вони знали про трагедію й біль, які росіяни приносять на нашу землю щодня — навіть на Великдень.
Я хочу, щоб щоденні зведення новин — “5 загиблих, 15 поранених” — не перетворювалися просто на статистику. Бо за кожною цифрою стоїть людина, чиє життя не мало обірватися.
Війна — огидна, кривава, безжальна. І всі, хто приніс її сюди, на нашу землю, будуть покарані.
Царство Небесне Антону…»

КЛЯТА ВІЙНА...
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ НЕВИННИМ ЖЕРТВАМ!
НЕМА ПРОЩЕННЯ!